Online
автоматично шукає та виправляє помилки в текстах українською мовою
Так просто!
Натисніть кнопку нижче, і на сторінці доповнення OnlineCorrector у G Suit Marketplace клікніть праворуч вгорі на кнопці УСТАНОВИТИ. Вам знадобиться обліковий запис Google, який можна створити у процесі встановлення. Зверніть увагу, що всі доповнення для Google Документів працюють на персональних комп’ютерах і НЕ ПРАЦЮЮТЬ на мобільних платформах, як-от Android чи iOS.
Альтернативний спосіб
Також ви можете відкрити вже наявний файл, переконайтеся тільки, що це саме Google Документ.
Якщо ви хочете перевірити текст із нескладним форматуванням, скористайтеся буфером обміну:
або відкрийте вже наявний Google Документ:
Якщо ви використали у документі такі елементи, як-от складні таблиці, автоматичний зміст, колонтитули, виноски або покажчики, то щоб зберегти їх, зробіть ось як:
Коли текст буде у вікні Google Документа, він готовий до перевірки. Втім, у кожному разі для ефективнішої роботи OnlineCorrector рекомендовано спершу виправити у тексті неочевидні орфографічні огріхи, якщо ви не відредагували такі помилки перед цим в іншому редакторі.
У Google Документах є вбудований інструмент перевірки орфографії, скористайтеся ним.
Також орфографічні помилки можна перевірити одна за одною: Інструменти > Перевірка орфографії.
OnlineCorrector складається із 7 модулів: автоматичного виправлення типографіки, чергувань і поширених орфографічних або стилістичних помилок, і коментування ймовірних граматичних, пунктуаційних, лексичних і стилістичних помилок, а також слів, для яких змінили написання в новому Правописі 2019 року.
OnlineCorrector автоматично виправляє:
Відповідні модулі – Типографіка, Чергування і Часті помилки – роблять у тексті виправлення і виділяють їх залежно від налаштувань відтінками синього кольору.
Налаштування роботи модулів автоматичного виправлення зібрано на панелі, яку відкриває/закриває кнопка Налаштування.
Типово опція виділення виправлених модулями Чергування і Часті помилки слів увімкнена, а для Типографіка – вимкнена. Приберіть відповідні позначки, і OnlineCorrector виправить такі помилки, не виділяючи їх і не відвертаючи надалі вашу увагу.
Окремі налаштування модуля Типографіка стосуються:
OnlineCorrector знаходить такі типи помилок:
Модуль Граматика виділяє ймовірні помилки зеленим кольором.
Модуль Пунктуація виділяє ймовірні помилки синім кольором. Червоним кольором, якщо це передбачено, буде вказано місце пропущеного розділового знака.
Модуль Лексика та стиль виділяє ймовірні помилки червоним кольором.
Модуль Правопис 2019 виділяє ймовірні помилки жовтим кольором.
Опція Перевіряти прискіпливо
Типово увімкнена опція Перевіряти прискіпливо вмикає додаткові правила, що виділяють такі місця, де ймовірність помилки порівняно невисока, але вона все-таки може трапитися, як-от у вживанні паронімів: воєнний — військовий, іменника область на позначення сфери діяльності, а не адміністративної одиниці, виділення комами вставного слова може тощо. Рекомендовано для текстів після машинного перекладу, а також коректорів-початківців.
Опція Правопис 2019
Типово увімкнена опція Правопис 2019 вмикає або вимикає відповідний модуль, коли працює кнопка Виправити та прокоментувати все.
ВАЖЛИВО! Виправлення виділених імовірних граматичних, пунктуаційних, лексичних, стилістичних і правописних помилок
Модулі Граматика, Пунктуація, Лексика та стиль і Правопис 2019 додають до ймовірних помилок зауваги у форматі URL-посилання. Клікніть на виділеній імовірній помилці, і система виведе таке посилання.
Клікніть на посиланні, й у новому вікні відкриється сторінка, на якій буде наведено докладну інформацію про можливу помилку, вказано порушене правило й надано рекомендації, як саме цю помилку виправити, а також ілюстрації правильного слововживання. Виправити помилку, якщо вона справді є, вам треба самостійно, орієнтуючись на рекомендації й контекст.
Будь ласка, зверніть увагу, що виділений уривок із високою ймовірністю містить помилку, однак цілком можливим є випадок, коли насправді помилки там немає. Такі фальшиві спрацьовування, або «шум», спричинені формальним синкретизмом, розвиненою омонімією будь-якої людської мови. Сучасні системи аналізу тексту спираються на форму, а не значення слів, тому для неоднозначних випадків було прийнято рішення сигналізувати про можливість помилки, якщо вона є поширеною й може з’явитися в тексті з високою ймовірністю.
У процесі використання OnlineCorrector ви будете постійно покращувати свої знання з української мови, тому незабаром для виправлення помилки вам буде достатньо подивитися тільки текст посилання, і ви цю помилку «впізнаєте». Ще згодом для виправлення граматичного, пунктуаційного, лексичного чи стилістичного огріху вам буде достатньо бачити, що такий огріх виділено певним кольором.
Завершення роботи
Після опрацювання тексту прибрати виділення та коментарі можна за допомогою кнопки Прибрати виділення.
Якщо в оригінальному документі є слова чи рядки, які сам автор виділив кольором, і це треба зберегти, вимкніть опцію Текст без виділення кольором. У цьому разі в документі збережуться всі виділення кольором, які можна прибрати звичайним інструментом Колір виділення.
Якщо в оригінальному тексті немає сторонніх URL-посилань, створених не OnlineCorrector, або якщо їх видалення не є принциповим, увімкніть у налаштуваннях опцію Текст без URL-посилань. У цьому разі виділення та коментарі буде прибрано швидше через простіший алгоритм.
У процесі роботи Google Документи автоматично зберігає зміни у файлі на вашому Google диску, жодних спеціальних дій не вимагаючи.
Якщо ви хочете перенести кудись текст із нескладним форматуванням, скористайтеся буфером обміну:
Якщо опрацьований текст треба завантажити на свій комп’ютер як готовий файл зі збереженням форматування, дійте ось як:
OnlineCorrector можна ефективно використовувати разом із Google Перекладачем, виправляючи помилки в тексті українською мовою відразу після перекладу. Для напрямку перекладу російська мова → українська мова таке використання є найефективнішим. OnlineCorrector виправляє або знаходить численні кальки з російської мови, нехарактерні для української мови звороти та канцеляризми.
Щоб перекласти текст безпосередньо у Google Документі:
У новому вікні з’явиться перекладений текст. Відразу скористайтеся доповненням OnlineCorrector: чимало помилок автоматичного перекладу буде виправлено відразу, інші — прокоментовано.
У меню немає вкладки Доповнення
У меню вгорі не буде вкладки Доповнення і, відповідно, не вдасться запустити OnlineCorrector, якщо ви відкрити Google Документи зі смартфона на Android чи iOS. Відкрийте, будь ласка, Google Документи з персонального комп’ютера.
Також вкладки Доповнення не буде, якщо ви відкрили не Google Документ, а наприклад, файл Word.
Отже, треба перетворити відкритий файл на Google Документ: Файл > Зберегти в Google Документах.
Після цього вгорі в меню буде пункт Доповнення.
Доповнення не працює й видає помилку авторизації
На панелі доповнення після натискання кнопок замість очікуваної дії може з’являтися повідомлення про помилку авторизації, як-от ScriptError: Authorization is required to perform that action. Це означає, що OnlineCorrector не має доступу до тексту відкритого документа й не може змінювати його.
Ось кілька можливих причин і пояснення, як це виправити:
Як виправити: видалити та знову встановити доповнення OnlineCorrector, надавши потрібні дозволи. Для цього скористайтеся пунктом меню Доповнення > Керувати доповненнями, тоді викличте контекстне меню на OnlineCorrector і виберіть Видалити. Після цього встановіть доповнення знову.
Як виправити: у відкритому Google Документі праворуч вгорі у вікні Chrome клікніть на іконці активного акаунту та зробіть активним потрібний, тобто той, для якого ви встановили доповнення й оплатили доступ до повної версії. Після цього відкрийте OnlineCorrector з меню Доповнення.
Як виправити: створити копію цього Google Документа й тоді редагувати її за допомогою доповнення. Для цього скористайтеся пунктом меню Файл > Копіювати. Тепер власник документа-копії ви, тому доповнення матиме потрібні дозволи й працюватиме правильно.
Для видалення доповнення зі свого акаунту скористайтеся в Google Документі пунктом меню Доповнення > Керувати доповненнями, тоді викличте контекстне меню на OnlineCorrector і виберіть Видалити.
Альтернативний спосіб: скористайтеся кнопкою Видалити в магазині доповнень Google.
OnlineCorrector для Microsoft Word (OnlineCorrectorW) – це шаблон у форматі dotm, який містить макроси для автоматичної заміни тексту та додавання приміток до слів з потенційними помилками.
Для його коректної роботи потрібні встановлена на вашому комп’ютері локальна 64-розрядна версія Word 2010 (або 2013, 2016, 2019) для Microsoft Windows, а також драйвер MySQL Connector/ODBC. Ви можете дізнатися свою версію Word, запустивши програму й обравши Файл > Довідка (для Word 2010) або Файл > Обліковий запис > Про програму Word (для старших версій).
Зверніть увагу! OnlineCorrectorW не працює у 32-розрядній версії Word, в Office 365 і версіях для macOS. OnlineCorrectorW не має Базової версії, для його роботи потрібен обліковий запис (електронна адреса) з доступом до Повної версії доповнення OnlineCorrector.
Макроси OnlineCorrectorW практично дублюють функціонал доповнення для Google Документів: автоматично виправляють типографіку, чергування, поширені орфографічні або стилістичні помилки, а до ймовірних граматичних, пунктуаційних, лексичних чи орфографічних помилок додають примітки з рекомендаціями, як їх скоригувати.
Усі наведені далі драйвери та файли ви зможете завантажити за посиланням, яке надійде вам на пошту після придбання доступу до повної версії доповнення. Так само ви можете завантажити їх із сайтів розробників.
Крок 0 призначений для Windows 7, Vista і Windows 8.
Для цього на сторінці розробника support.microsoft.com/uk-ua/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads клікніть на x64: vc_redist.x64.exe.
Встановіть пакет, запустивши завантажений файл vc_redist.x64.exe.
Після успішного встановлення пакета обов’язково перезавантажте комп’ютер!
Для цього на сторінці розробника dev.mysql.com/downloads/connector/odbc/ оберіть операційну систему Microsoft Windows, версію (x86, 64 bit) і натисніть кнопку Download для завантаження драйвера у формат MSI Installer.
На наступній сторінці пропустіть необов’язкову реєстрацію й оберіть опцію “No thanks, just start my download.” (“Ні, дякую, просто почати завантаження“).
Для цього запустіть завантажений файл (наприклад, mysql-connector-odbc-8.0.17-winx64.msi) і кілька разів натисніть кнопку Next (Далі), тоді Install (Встановити) і, нарешті, Finish (Завершити).
Запустіть Word і відкрийте з меню: Файл > Параметри > Центр безпеки та конфіденційності > Настройки центру безпеки та конфіденційності > Настройки макросів.
Оберіть один з варіантів:
Натисніть ОК кілька разів, щоб завершити налаштування Word.
Якщо ви обрали опцію Вимкнути всі макроси зі сповіщенням, натисніть кнопку Увімкнути вміст вгорі вікна.
Під час першого запуску OnlineCorrectorW запитає, з якої адреси ви маєте доступ до Повної версії доповнення. Вкажіть її.
Далі цю адресу буде збережено у файлі email.txt у тій самій теці, що й сам шаблон. Не видаляйте цей файл, і запит не буде повторюватися.
Усі кнопки мають бути розблоковані. Внизу буде вказано, до якого терміну діє доступ до Повної версії доповнення.
Якщо ви хочете перевірити текст із нескладним форматуванням, скористайтеся буфером обміну:
Якщо ваш документ містить такі елементи, як-от таблиці, автоматичний зміст, колонтитули тощо, то щоб зберегти їх, зробіть ось як:
OnlineCorrectorW складається з кількох модулів: автоматичного виправлення типографіки, поширених орфографічних або стилістичних помилок і чергувань, а також коментування ймовірних граматичних, пунктуаційних, лексичних і стилістичних помилок і слів, для яких змінили написання в новому Правописі 2019 року.
OnlineCorrectorW автоматично виправляє:
Відповідні модулі – Виправити типографіку, Виправити 100% помилки та Виправити чергування – роблять у тексті виправлення та виділяють їх залежно від налаштування червоним кольором шрифту та системним фоновим кольором (зазвичай жовтим).
Типово опція виділення тексту, виправленого цими модулями, вимкнена. Поставте відповідну позначку, і OnlineCorrectorW підсвітить зроблені коригування.
Окремі налаштування OnlineCorrectorW стосуються:
OnlineCorrector знаходить такі типи помилок:
ВАЖЛИВО! Виправлення виділених імовірних граматичних, пунктуаційних, лексичних, стилістичних і правописних помилок
Модулі Коментарі та Правопис 2019 додають до ймовірних помилок зауваги у форматі приміток. Клікніть на примітці або наведіть і затримайте на ній вказівник миші, і система покаже текст примітки. У ньому буде коротка інформація про можливу помилку, вказано порушене правило й надано рекомендації, як саме цю помилку виправити, а також ілюстрації правильного слововживання.
Виправити помилку, якщо вона справді є, вам треба самостійно, орієнтуючись на рекомендації й контекст.
Будь ласка, зверніть увагу, що примітки з високою ймовірністю міститимуть помилку, однак цілком можливим є випадок, коли насправді помилки там немає. Такі фальшиві спрацьовування, або «шум», спричинені формальним синкретизмом, розвиненою омонімією будь-якої людської мови. Сучасні системи аналізу тексту спираються на форму, а не значення слів, тому для неоднозначних випадків було прийнято рішення сигналізувати про можливість помилки, якщо вона є поширеною й може з’явитися в тексті з високою ймовірністю.
У процесі використання OnlineCorrectorW ви будете постійно покращувати свої знання з української мови, тому незабаром для виправлення помилки вам буде достатньо побачити тільки текст, виділений приміткою, і ви цю помилку «впізнаєте».
У деяких версіях Word (2013, 2016 та ін.) примітки до імовірних помилок можуть виявитися частково прихованими. Щоб зробити їх видимими, у закладці Рецензування оберіть спосіб показу виправлень Усі виправлення.
Завершення роботи
Після опрацювання тексту прибрати коментарі та виділення можна за допомогою кнопки Прибрати коментарі (колір).
Зверніть увагу, що OnlineCorrectorW видалить усі примітки з документа та зробить колір шрифту для всього тексту Автоматично, а колір виділення для всього тексту Без кольору.
Ви можете видалити непотрібні примітки по одній, скориставшись кнопкою Видалити на панелі Рецензування.
Так само ви можете змінити колір частини тексту, скориставшись кнопкою Колір шрифту на панелі Основне.
Нарешті, ви можете змінити чи прибрати колір виділення частини тексту, скориставшись кнопкою Колір виділення на панелі Основне.
Збереження тексту
Зберегти текст можна звичними засобами Word: у меню Файл скористайтеся пунктами Зберегти або Зберегти як.
This website uses cookies.