Знімання, фільмування і зйомка

В українській мові для позначення дії рекомендовано уникати скалькованих віддієслівних іменників жіночого роду.

Замініть іменник зйомка на один із варіантів: знімання, фотографування, фільмування; або перебудуйте речення, використавши дієслово: знімати, фотографувати, фільмувати. Останнім часом з’явилися також слова знімкувати, знимкувати, і відповідно знімкування, знимкування.

НЕ РЕКОМЕНДОВАНО РЕКОМЕНДОВАНО
Крім того, такі перископи застосовують для зйомки методом «прихованої камери» з вікна машини, з-за рогу. Крім того, такі перископи застосовують для знімання методом «прихованої камери» з вікна машини, з-за рогу.
Новий закон «Про Національну поліцію» не обмежує право журналістів чи інших громадян робити зйомку поліцейських. Новий закон «Про Національну поліцію» не обмежує право журналістів чи інших громадян фільмувати поліцейських.
В Ужгороді міліція вже втретє відреагувала кримінальним провадженням за зйомку бюлетеня. В Ужгороді міліція вже втретє відреагувала кримінальним провадженням за знімкування бюлетеня.


А ВИ ЗНАЛИ, ЩО..?

OnlineCorrector – це не тільки сайт із правилами. Це потужний онлайн-інструмент для автоматичного пошуку та виправлення помилок у текстах українською мовою, у якого вже понад 160 000 користувачів. Приєднуйтеся і ви, це безплатно!