Цина і олово

Для урізноманітнення мовлення перевірте можливість замінити термін олово на один з варіантів:

цина якщо мовиться про речовину;

станум якщо мовиться про хімічний елемент.

ПРИКЛАД ВЖИВАННЯ
Порівняйте історію вилучення золотників наприкінці XVI ст. зі спільного цеху з малярами, майстрами від виробів з цини (конвісарами) й відливарами, представлену у Лозіньского Złotnictwo c. 27-9: причиною (чи одною з причин) мали послужити труднощі, які випливали з залежності львівських циновників від краківського цеху, наслідком признаних йому привілегій у контролі виробів з цини (М. Грушевський).
Станум або олово (Sn)  — хімічний елемент з атомним номером 50 та атомною масою 118,69 , що утворює просту речовину, метал олово (цину). В українській хімічній термінології радянського періоду оловом називали як хімічний елемент, так і його просту речовину, тоді як термін «станум», запроваджений у ході реформи хімічної термінології, може вживатися лише стосовно хімічного елемента (але не простої речовини). Давня традиційна назва «цина» (що може стосуватися також і цинку) в українській хімічній літературі радянського й післярадянського періоду практично не вживається (Глосарій термінів з хімії // Й. Опейда, О. Швайка).

 


А ВИ ЗНАЛИ, ЩО..?

OnlineCorrector – це не тільки сайт із правилами. Це потужний онлайн-інструмент для автоматичного пошуку та виправлення помилок у текстах українською мовою, у якого вже понад 160 000 користувачів. Приєднуйтеся і ви, це безплатно!